Endomondo

Nocne Manerwy SKPB

Gdy poszukiwania nie przynoszą żadnych efektów postanawiamy nie tracić czasu i iść dalej w ierunku PK 13. Dochodzimy do asfaltu, ustalamy azymut, wychodzimy na wzniesienie w lesie i znajdujemy punkt na najbliższym drzewie. W tym momencie pojawia się szalony pomysł, aby po drodze do PK 14 spróbować jeszcze z F.

5

Skręt w prawo o jedną ścieżkę za wcześnie i PK E znalazł się poza naszym zasięgiem. Szkoda, bo wystarczyło sprawdzić dokładnie azymut.

Tak też robimy i po przejściu przez tory kolejowe kierujemy się wzdłuż nich w stronę tego punktu. Ścieżkę, na której miał się znajdować przegapiamy. Na szczęście następną udaje nam się odnaleźć. Dodatkowo 2 spotkanych zawodników informuje nas, że F jest w „tamtą stronę”. Obieramy więc azymut i zaczynamy szukać. Po chwili odnajdujemy punkt przytwierdzony do pnia na wzniesieniu. Potwierdzamy i udajemy się w stronę PK 14. Ten znajdujemy bez problemów, na drzewie za mogiłą.

6

Z PK 14 wsiadamy na rakietę w kierunku mety. Przechodzimy kładką przez kanał Żerań, następnie idziemy przez centrum na zachód i znajdujemy PK 15 na wzniesieniu za cmentarzem. Stamtąd raz-dwa trafiamy na PK 16 znajdujący się nieopodal na drodze. Bliskość mety sprawiła, że trochę się rozkojarzyłem, jednak moi towarzysze czujnie nawigowali, dzięki czemu również PK 17 padł naszym łupem.

7

W drodze do PK 18 zrobiło się już na tyle jasno, że mogłem wyłączyć czołówkę. Ułatwiło nam to znacznie znalezienie punktu, który był widoczny z daleka. Potwierdziliśmy go i ruszyliśmy w kierunku ostatniego, PK 19. Ten też nie sprawił większych problemów i w końcu udaliśmy się w stronę mety.

8

Na miejsce dotarliśmy o 7:05, 25 minut przed zamknięciem mety. Chwilę po naszym przyjściu zaktualizowano wyniki. Zebrałem 1070 punktów karnych, odpowiednio:

  • 6 * 90 = 540 za brak punktu kontrolnego: 6, 7, A, C, D, E
  • 2 * 25 = 50 za potwierdzenie punktu stowarzyszonego: 3, 8
  • 130 * 1 = 130 za 130 minut spóźnienia w limicie spóźnień
  • 35 * 10 = 350 za 35 minut spóźnienia poza limitem spóźnień

Trochę (bardzo :)) szkoda tych PK 6, 7, A, E bo byliśmy naprawdę blisko (a jednak tak daleko…). Spóźnienie też miało swój duży udział w wyniku. Jestem jednak bardzo zadowolony z imprezy i za rok na pewno kolejny raz odwiedzę Nocne Manewry SKPB!

manewry2014

1 odpowiedź do “Nocne Manerwy SKPB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *